جزیره لاک پشت ساموئی

جزیره لاک پشت ساموئی

شامل دو جزیره اصلی به نام های (Koh Tao & Koh NangYouan) که اغلب کوهستانی است و ۳۰ درصد جزیره را دشت تشکیل داده است و کل ۱۷.۹۶ کیلومتر مربع مساحت دارد وحدوداً در ۷۰ کیلومتری از سواحل ۲ استان تایلند (Suratthani & Chumporn) در خلیج تایلند واقع شده اند. اسم Roh Tao توسط اولین مهاجران به این جزیره به آن داده شده است که به خاطر شکل ظاهری آن به لاک پشت است و تصادفاً جزیره مکان اصلی زندگی لاک پشت های سبز و لاک پشت های منقاردار است. توسعه گردشگری تاثیر منفی بر زندگی این لاک پشت ها داشته است. هر چند که در سال ۲۰۰۴ طی همکاری که بین نیروی دریایی تایلند و سازمان KT-DOC انجام گرفت حدود صدها لاک پشت نوجوان در منطقه رهاسازی شدند.

این جزیره برای غواصی و شنا با ماهی ها بسیار مشهور است و همچنین برای پیاده روی و سنگ نوردی نیز پیشنهاد می شود. معروفترین قسمت جزیره ساحل Sairee که در قسمت غربی جزیره با ساحل شن های سفید به طول ۱.۷ کیلومتر که قسمتی از آن با سنگ های بزرگ پوشیده شده است واقع است و هتل هایی با قیمت های متوسط و زیبا در آن پذیرای مسافران است.

ساحل Chalok Baan Khao در قسمت جنوبی جزیره مکان مناسبی برای کسانی که قصد فرار از شلوغی و مشغله زندگی را دارند چون دارای جنگل و ساحل بسیار زیبا در کنار یکدیگر است و سالانه میزبان سنگ نوردانی است که می خواهند از ورزش و فضایی آرام لذت ببرند.

خواندن 203 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید