جشنواره ها در سامویی

جشن ها در سامویی

جشن ماه کامل(Full Moon Party):این مراسم، هر ماه برگزار می شود و شهرت بین المللی دارد

گروه هنری ده ستاره ی سامویی (Ten Stars Samui Art Party):رویدادی فرهنگی است که هنرمندان موسیقی بین المللی و هنرمندان تایلندی برگزار می کنند.

جشن دهکده ی ماهی گیران(The Fisherman's Village): جشنی پنج روزه است که با سرگرمیهای بسیار، غذا و موسیقی های متنوعی برگزار می شود.

روز کودکان(Childerns Day):این جشن هر سال، دومین شنبه ی ماه ژانویه(دی) برگزار می شود. رقصی مسابقات آوازخوانی و مسابقات طناب کشی، از جمله برنامه های این جشنواره اند. در این روز، کودکان لباس های رنگی و براق می پوشند و به همراه والدینشان بیرون می روند. در این جشن، مقدار زیادی خوراکی، هدیه و امتیازات ویژه ای برای ورود به مکان های مختلف، از جمله پارک های تفریحی به کودکان می دهند.

جشن تولد بودا(Buddhas Brithday):یکی از بزرگترین جشن های سامویی، جشن تولد بوداست که در ماه می (اردیبهشت) برگزار می شود. این جشنواره که با نام های وساک (Vesak) یا ویساکا پوجا (Visakahpuja) شناخته شده است، تولد، اندیشه و مرگ بودا را گرامی می دارد. در این روز، مردم به صورت دسته جمعی با سه ظرف حاوی مواد خوشی بو، گل و شمع های روشن، سه دور در جهت گردش عقربه ی ساعت، دور کلیسای کوچک معبد می چرخند. پس از آن در مجلس وعظ راهبان حاضر می شوند و به سخنرانی آنها گوش می دهند.

 

خواندن 155 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید