جنوب تایلند

جنوب تایلند

چنانچه بخواهیم جنوب تایلند را توصیف کنیم. ناحیه ای است که از شبه جزیره باریک بین دریای آندامان با صخره های آهکی ناهموار و کله قندی آن شروع می شود. شکل های چشم نواز صخره ها در غرب و خلیج تایلند که تا آب های زمردین شرق امتداد می یابد. این جا را به مقصدی پرطرفدار برای مردم جهان تبدیل کرده است. این ناحیه از نظر منابع طبیعی، بسیار غنی است. باروری خاک، تتوع مردم و فعالیت های پرجنب و جوش تجاری جنوب تایلند مثال زدنی است. پوکت مرکز گردشگری ناحیه جنوب است و دیگر مناطق محبوب عبارتند از ناخن سی تامارات؛ فانگ نگا و کرابی نواحی هستند که استراحتگاه های بین المللی و هتل های مجلل ساحلی در کنار سواحل شنی سفید و جزایر بی نظیر برای اقامت و تفریحات دریایی را بسیار مناسب جلوه می دهد. برای کسانی که به دریا، آفتاب، شن و ماسه عشق می ورزند، اینجا به راستی رویایی است.

تایلند تحت تاثیر بادهای موسمی استوایی است و آب و هوا در تایلند به طور کلی در سرتاسر کشور و بسیاری از اوقات سال، گرم و مرطوب است. آب و هوا در تایلند به طور کلی در سه فصل گرم، سرد، و بارانی دسته بندی می شود، در واقع بیشترین اوقات سال در تایلند هوا به نسبت گرم است. آب و هوا در مرکز شمال و شمال شرقی تایلند (استان محصور در خشکی) از همین سه فصل تاثیر می پذیرد، در حالی که جنوب و مناطق ساحلی تایلند گرم و بارانی است. بنابراین انتخاب لباس مناسب و برنامه ریزی برای سفر به این کشور به سادگی امکان پذیر است. در استان های داخلی تایلند فصل ها به وضوح مشخص است: بین ماه های نوامبر و می (آبان اردیبهشت) آب و هوا عمدتاً خشک است و فصل سرد از نوامبر تا فوریه (آبان تا بهمن) و فصل گرم از مارس تا می (اواخر اسفند تا آبان) فرا می رسد. فصل بارانی و موسمی جنوب غربی از ماه می تا نوامبر ادامه دارد. در این زمان سنگین ترین بارش های بارانی را در بسیاری از مناطق تایلند می توان مشاهده نمود.
در جنوب و در نواحی ساحلی تایلند عمدتا با دو فصل روبرو هستیم: فصل بارانی و فصل خشک. خوشبختانه برای کسانی که برای تعطیلات ساحلی برنامه ریزی می کنند؛ دو نوار ساحلی تایلند در فصل بارانی تفاوت هایی با هم دارند.

در نوار ساحلی غربی و دریای آندمان؛ جایی که پوکت و کرابی و جزایر فی فی جای دارند؛ فصل موسمی جنوب غربی از آوریل تا اکتبر توفان های سهمگینی را ایجاد می کند. در حالی که در خلیج تایلند و سواحل شرقی مانند سامویی؛ کوفاننگ و کوتائولای بیشترین زمان بارندگی بین ماه های سپتامبر و دسامبر رخ می دهد.

خواندن 884 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید