فصل بارانی تایلند

فصل بارانی تایلند

باران های موسمی از ماه جولای تا اکتبر در جنوب غرب بیشتر مناطق تایلند شروع می شود و بارندگی سنگین سرتاسر این سرزمین را فرا می گیرد. با این وجود همانند فصل "سرد" عنوان فصل بارانی قدری گمراه کننده است. زیرا باران های این فصل به عوض این که به طور منظم و نم نم ببارد، به یکباره سیل آسا شروع و در زمان محدود به یکباره متوقف می شود. اگر شما بتوانید گرما و رطوبت را تحمل کنید؛ آب و هوا در تایلند عموما در فصل بارانی، آفتابی است. اما زمانی که باران ببارد، بارندگی بسیار سریع خواهد بود.

دو نوار ساحلی تایلند آب و هوای متفاوتی دارد. در زمان باران های موسمی در نوار ساحلی غرب تایلند، فصل با ثباتی از نظر بارش مداوم باران مشاهده می شود که کسب و کار مقاصد گردشگری این مناطق را در این فصل، تقریبا با تعطیلی روبرو می کند. توفان های نوار سواحل شرقی نیز تقریبا مشابه وضعیت شمال هستند. در این سواحل هوای آفتابی و باران های گه گدار سنگین اتفاق می افتد.

به طور کلی در این فصل؛ نواحی جنوبی تایلند و سواحل دریای آندامان بیشترین میزان بارندگی را (۲۴۰۰ میلیمتر در روز) تجربه می کنند. در همین زمان مرکز و نواحی شمالی تایلند روزانه 1.400 میلیمتر بارندگی دارند.

خواندن 2086 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید