تایلند و طب سنتی

تایلند و طب سنتی

مردم تایلند زندگی طولانی مدت و شادی دارند و این به سبب سبک زندگی ساده ای است که پیشه کرده اند. زندگی آنها از طبیعت و عناصر فراوان آن وام گرفته است. آنها نگرش مثبت به امور دارند و به کارگیری قابلیت های متنوع گیاهی را در سلامتی مفید می دانند. این واقعیتی است که در میان مردم این کشور از قرن ها پیش و نسل به نسل نهادینه شده و به آنها "آگاهی" بخشیده است. به سبب همین تنوع گیاهی در هر کجای تایلند امکانات اسپا به وفور یافت می شود. این قابلیت ها، فنون و مهارت های قابل توجهی را برای توسعه ماساژدرمانی فراهم کرده و بی اغراق نیست ادعا کنیم ماساژدرمانی از دیرباز نوعی هنر در قاموس مردم این کشور بوده است.

در قدیم کودکان ماساژ را می آموختند تا به بزرگترهایشان کمک کنند سرزنده و سرحال باشند. امروزه این هنر مرزهای این کشور را درنوردیده است و به عنوانی یک سبک درمانی در سرتاسر جهان آموزش داده می شود. تایلند، به عنوان یکی از معتبرترین مراکز درمان سنتی در جهان شهرت دارد. چه برای سلامتی و چه برای استراحت؛ گردشگران از سرتاسر جهان از این مهارت های سنتی بهره می برند. با در اختیار داشتن سابقه تاریخی در درمان سنتی و فرهنگ میهمان نوازی در مردمان این کشور، این مهارت ها همسویی سلامتی ذهن و بدن را ایجاد می کنند.

معبد فاو (PHO در بانکوک خاستگاه پیدایش ماساژ تایلندی است. در مرکز آن، جایی است که سبک های گوناگون ماساژ تایلندی را آموزش می دهند. فنی که تایلندی ها باور دارند در آن نوعی "آگاهی درونى" نهفته است. ماساژ، درد عضلانی را تسکین می بخشد؛ تنش های بدن را رها کرده و رگ به رگ شدگی بخش هایی از بدن را بهبود می دهد. به سبب فشارهایی که در برخی از نقاط بدن وارد می شود. گردش خود را تسریع می کند. با تمرکز بر سلسله اعصاب بدن، موجب می شود تا تمداد اعصاب به بهترین شکل ممکن تجربه شود. نه تنها بر عضلات بلکه بر غضروف ها، زانو، کتف و آرنج نیز تاثیرات آرامش بخش دارد. ماساژ پا تاثیری عالی بر تمامی اعضای بدن دارد. نوع دیگری که از آن به عنوان "ماساژ سلطنتی" یاد می کنند روش سنتی است و تاثیر درمانی آشکاری دارد. این روش بیشتر برای اعضای خاندان سلطنتی مرسوم است که در تایلند نیز این روش فراگیر شده است. این مهارت ها مجموعه تاثیراتی است که ذهن و بدن را هوشیار می کند و استرس ها را دور نگاه می دارد.

زمانی که از یک برنامه ورزشی و یا پرواز طولانی بازمی گردید، تجربه چنین ماساژی که در ایران نیز به تدریج فراگیر می شود؛ آرامشی لذت بخش برای شما ایجاد می کند.

خواندن 1043 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید