فرهنگ و آداب رسوم تایلند

فرهنگ و آداب رسوم تایلند
فرهنگ تایلندی ها آمیزه ای از فرهنگ کشورهای هند ، چین ، کامبوج و دیگر کشورهای آسیای جنوب شرقی است. همانند بسیاری از کشورهای آسیایی ، احترام گذاشتن به اجداد و نیاکان ، یک بخش اصلی و ضروری از تمرین های روحانی تایلندی هاست. تایلندی ها بسیار مهمان نواز و بخشنده ، نرم خو و صلح جو هستند و سلسله مراتب اجتماعی برای آن ها بسیار مهم است. بزرگترها نقش مهمی در تصمیم گیری ها و مراسم خانوادگی دارند. سبک احوال پرسی سنتی تایلندی ها ، وای Wai  نام دارد و معمولا به این ترتیب است که ابتدا فرد کوچک تر دست می دهد ؛ نوک انگشتانش را روی سر می گذارد و خم می شود تا صورتش با دست هایش مماس شود. بعد خطاب به خانم ها عبارت ساوات – دی کا Sawat – dii ka   و خطاب به آقایان ، عبارت ساوات – دی کراپ Sawat – dii khrap به معنای سلام را ادا می کند ؛ سپس بزرگترها به همین شیوه پاسخ آنها را می دهند. در مقام و موقعیت های اجتماعی مانند دولت نیز این که چه کسی وای را کار می رود. بچه ها بچه ها نیز هنگام رفتن به مدرسه و بازگشت به منزل به همین شیوه به والدین خود ادای احترام می کنند. به طور کلی ، این نوع احوال پرسی ، نشانه ی احترام و تکریم فرد به دیگران است.

خواندن 5210 بار

دیدگاه‌ها

سیما
سیما جمعه, 17 آبان 1392 20:05 پاسخ دادن
با سلام آیا در تایلند در طول سال فستیوال های دیدنی برگزار می شود؟
*** پاسخ مدیر سایت : سلام
در طول سال فستیوال های متعددی برگزار می شود. برخی از آنها هر ساله در تاریخ معینی برگزار می گردند در حالی که برخی دیگر تاریخ آن از یک سال به سال دیگر تغییر می کند.
با تشکر
بابازاده
09122467627
aireza
+2 aireza پنج شنبه, 16 آبان 1392 20:20 پاسخ دادن
با سلام
من ميخواهم با شوهر و دو فرزندم براي تفريح به تايلند بروم ولي از بابت بيماري ايدز خيلي نگرانم.ايا به جز مراقبتهاي كلي كه به جوانان گفته ميشود مورد ديگري را بايد رعايت كنيم

****پاسخ مدیر سایت:
با سلام و خسته نباشید
مشکلی پیش نمیاد
نگران نباشید

با تشکر
بابازاده
09122467627

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید