واحد پول تایلند

واحد پول تایلند

ارزش واحد پول تایلند بات در بازاهای مالی جهانی شناور است. هر بات به ۱۰۰ ساتنگ Satang تقسیم شده است. سکه های مسی رنگی ۲۵ و ۵۰ ساتنگ ارزش دارند. سکه های نقره فام 1 تا 5 بات می ارزند. سکه های به رنگ طلایی و رنگ طلایی و رنگ مسی نیز به ارزش ۱۰بات هستند. اسکناس های به ارزش ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، 500 و 1000 بات نیز در این کشور رایج است.

- مرسوم ترین کارت های اعتباری و چک های مسافرتی با پول های رایج جهان در هتل ها، رستوران ها و فروشگاه های تایلند پذیرفته می شود.

چنانچه مسافران بیش از ۱۰ هزار دلار به کشور تایلند به همراه می آورند لازم است آن را هنگام ورود و یا خروج به گمرک اعلام کنند. عدم اعلام این مبلغ با جرایمی همراه خواهد بود. گردشگران مجاز هستند حداکثر ۵۰ هزار بات را از کشور به همراهشان خارج کنند. برای کشورهای همجوار مانند ویتنام؛ لائوس و کامبوج به همراه داشتن ۵۰۰ هزار بات مجاز است.

- به افراد غیرمقیم اجازه داده می شود، که حساب ارزی با منشاء خارجی در هر یک از بانک های تجاری تایلند گشایش کنند. برای آنان تا زمانی که پول منشاء خارجی داشته باشد محدودیتی در زمینه برداشت از حساب بانکی شان وجود ندارد.

- گردشگران خارجی می توانند در هر زمان بات، پول جاری تایلند را به ارزهای خارجی تبدیل کنند با نشان دادن مدارکی مانند بلیت هواپیما؛ گذرنامه و در هر بانکی تبدیل ارزها امکان پذیر است.

خواندن 553 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید