تور تایلند خرداد

تور تایلند خرداد

تایلند یکی از کشورهای آسیایی جنوب شرقی است که در همسایگی آب های اقیانوسی و کشورهای لائوس و مالزی قرار گرفته است. تورهای تایلند یکی از تورهای پر طرفدار در بین مسافرین ایرانی است. سالانه تورهای زیادی از ایران به مقصد تایلند پرواز می‌ کنند و افراد شرکت کننده از زیبایی های این کشور و جاذبه های توریستی آن لذت می‌برند. در ادامه قصد داریم در مورد تورهای مسافرتی تایلند بیشتر صحبت کنیم.

تورهای مسافرتی تایلند

تور تایلند خرداد یکی از تورهای پرطرفدار در جهان و همچنین کشور ما ایران است. داشتن آب و هوایی مناسب همراه با جاذبه های گردشگری بسیار و دارا بودن سواحل زیبا و بکر باعث شده تا این کشور مورد توجه مسافرین و تورهای مسافرتی قرار بگیرد. کشور تایلند دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است. ازجمله محبوب ترین شهرهای تایلند برای سفر پوکت و پاتایا می باشد. بانکوک نیز یکی دیگر از شهرهای تایلند است که تورهای مسافرتی زیادی به مقصد آن پرواز می‌کنند.

آشنایی با کشور تایلند

کشور تایلند را با نام پادشاهی تایلند می‌شناسند. زبان رسمی این کشور تایلندی است؛ و از لحاظ جغرافیایی در همسایگی کشورهای لائوس، مالزی، میانمار، برمه و دریای آندامان قرار گرفته است. جمعیت کشور تایلند در حدود شصت و شش میلیون نفر است. بانکوک پایتخت این کشور پر جمعیت ترین شهر تایلند به حساب می آید. مذهب مردم تایلند اغلب بودایی است. ولی مسلمانان زیادی نیز در کشور تایلند زندگی می‌کنند. تایلند به معنای لغوی سرزمین حوری ها است؛ که خود به خوبی نشان دهنده این است که تایلند به راستی بهشت روی زمین است.

آب و هوای تایلند

 آب و هوای کشور تایلند به واسطه همسایگی با دریای آندومان و آب های اقیانوسی گرمسیری همراه با رطوبت بالا است. البته زمستان های تایلند بارانی و خنک است؛ و در برخی مناطق نیز شاهد آب و هوای گرم و خشک هستیم. کشور تایلند در بین ماه های مارس تا می به طور کلی دارای آب و هوایی گرم و مرطوب است، به گونه ای که متوسط دمای هوا در حدود 37 درجه بوده و رطوبت آن به هفتاد و پنج درصد می رسد. در ماه های ژوئن تا اکتبر آب و هوای این کشور بارانی بوده و دمای هوا با کاهشی چشمگیر به حدود 29 درجه سانتیگراد می رسد. در این ماه ها رطوبت هوا به هشتاد و هفت درصد هم می رسد. بهترین هوای تایلند در بین ماه های نوامبر تا فوریه است؛ که دارای آب و هوایی خنک است و دمای هوا از 30 درجه تجاوز نمی‌کند. به همین خاطر تورهای مسافرتی تایلند در این ماه ها بسیار بیشتر از دیگر ماه های سال است. اگر بخواهیم یک دسته بندی مشخص برای آب و هوای تایلند داشته باشیم به دسته بندی زیر می‌رسیم:

فوریه تا می یعنی از اواسط ماه بهمن تا اوایل خرداد فصل بارانی در کشور تایلند است. در این ماه ها رطوبت هوا بیشترین مقدار ممکن است. 

از ماه ژوئن تا ماه اکتبر یعنی از اوایل خرداد تا اواسط آبان ماه فصل خنک و خوش آب و هوای تایلند است. در این ماه ها میانگین درجه هوا در حدود 29 درجه سانتی گراد است؛ و رطوبت هوا به هشتاد و هفت درصد می رسد.

از نوامبر تا فوریه نیز ماه های سرد سال به شمار می آید؛ که درواقع ماه های آذر تا بهمن و اسفند ما را در بر می‌گیرد. در این ماه ها رطوبت هوا کاهش می‌یابد ولی میزان بارندگی ها شدت می گیرد.

به خاطر همین موضوع نیز تور تایلند خرداد از محبوبیت بالاتری در بین مسافرین این کشور برخوردار است.

محیط زیست و جنگل های تایلند.

کشور تایلند از لحاظ کشاورزی و محیط زیستی جزء کشورهای خوش آب و هوای آسیا به حساب می آید. این امر به دلیل بارندگی های زیاد و همچنین نزدیکی به آب های اقیانوسی است. شمال کشور تایلند دارای کوه های مرتفعی است که جنگل های انبوهی را در خود جای داده است. در نواحی مرکزی شما می توانید شالیزارهای برنج را ببینید؛ و هرچه به غرب و شرق برویم نوع جنگل های تایلند به جنگل های استوایی نزدیک می شود. باغ های میوه، درخت های کائوچو و ساحل های شنی سفید مناظری است که در این مناطق بیشتر به چشم می آید. تور تایلند خرداد در سفرهای خود به این جنگل ها هم سر می زنند.

آشنایی با شهرهای محبوب تورهای مسافرتی تایلند

تایلند شهرهای مختلف بسیاری دارد. ولی از بین شهرهای تایلند سه شهر بانکوک، پاتایا و پوکت از محبوبیت بالاتری در بین تور تایلند برخوردار هستند؛ که در ادامه به طور مختصر در مورد هر شهر و جاذبه‌های آن صحبت خواهیم کرد.

تورهای مسافرتی تایلند پاتایا

پاتایا یکی از شهرهای زیبای تایلند است. سالیانه تورهای تایلند زیادی از ایران عازم پاتایا می شوند. این شهر درواقع یک شهر ساحلی کوچک است که در ناحیه جنوب شرقی تایلند واقع شده است. پاتایا را می توان پر تردد ترین شهر تایلند از لحاظ تورهای تایلند دانست. این شهر زیبای ساحلی دارای جاذبه های گردشگری پرشماری است؛ که از این بین می توان به معبد حقیقت که یکی از بزرگترین معابد تایلند است، باغ گرمسیری نونگ نوچ که به نوعی یک پارک فرهنگی هنری است، پارک سنگی و مزرعه تمساح‌ ها که یکی از عجایب شهر است، مینی سیام شهر مینیاتوری زیبایی در تایلند، سواحل پاتایا و جزایر مرجانی شهر اشاره کرد. 

تورهای مسافرتی تایلند پوکت

فوکت یا پوکت یکی دیگر از شهرهای زیبای این کشور است که از محبوبیت بالایی در بین تور تایلند برخوردار است. پوکت که در جنوب کشور تایلند واقع شده است از سواحل زیبایی بهره می برد. بازارهای پوکت نیز یکی از مکان هایی است که قطعاً در سفر به این شهر باید آن را تجربه کنید. اگر بخواهیم به مکان های دیدنی پوکت اشاره کنیم تعداد آن ها از انگشتان دست نیز فراتر می رود. ولی به طور عمده مسافرین تور تایلند خرداد می‌توانند از معبد وات چالونگ، پارک تفریحی فانتاسی، آکواریوم گرمسیری پوکت، جزیره زیبای فی‌فی، ساحل لائنگ سیم، خلیج فانگ نا، منطقه قدیمی شهر پوکت و باغ وحش بزرگ شهر بازدید کنند.

تورهای مسافرتی تایلند بانکوک

بانکوک همان طور که اشاره شد در واقع پایتخت کشور تایلند و بزرگترین شهر این کشور زیبا است. بانکوک هر چیزی که بخواهید را در خود دارد. بازارهای بزرگ، هتل های دیدنی، جاذبه های گردشگری پر شمار، آب و هوایی عالی و ... همه آن چیزی است که تورهای مسافرتی تایلند به دنبال آن هستند. بخش بزرگی از جاذبه های گردشگری بانکوک را معابد بزرگ آیین بودا تشکیل می دهند که قدمت برخی از آن ها به صدها سال قبل می رسد. چیزی که در بانکوک باید آن را حتماً تجربه کنید غذاهای سنتی این شهر است. آشپزهای تایلندی بزرگترین هنرمندهای این کشور به شمار می آیند.

از جمله جاذبه های گردشگری بانکوک می توان به کاخ بزرگ که قدمت آن به قرن هفده میلادی می رسد، معبد بودای خمیده که یکی از بزرگترین و بهترین معابد آیین بودا است، معبد بودای طلایی یا وات ترایمیت، آیوتایا پایتخت قدیمی تایلند و موزه ملی و کاخ وانگ نا اشاره کرد؛ اما قطعاً مهم ترین جاذبه گردشگری شهر بانکوک و تورهای مسافرتی تایلند وات آرون است. معبد وات آرون درواقع یادبودی است از دوران جنگ باستانی تایلند با کشور برمه. این معبد یکی از قدیمی ترین معابد کشور تایلند است. آیوتایا که پایتخت قدیمی تایلند بوده زمانی به دست برمه‌ای ها افتاد به ویرانه‌ ای تبدیل شد؛ اما ژنرال بزرگ تایلند تاکسین همراه با دیگر جنگجویان عهد بستند تا زمان طلوع آفتاب معبدی را در شهر بنا کنند؛ و این معبد همان معبد است.

بهترین زمان‌ها برای انتخاب تورهای مسافرتی تایلند

بهترین زمان تورهای تایلند بین اواسط اردیبهشت تا اوایل تیر ماه است. آب و هوای تایلند از اواسط اردیبهشت بهتر می شود؛ و از شدت باران ها کم می شود؛ مسافرین زیادی از سرتاسر جهان راهی این کشور می شوند. این موضوع اگرچه باعث خواهد شد قیمت هتل ها و اجناس بالا برود ولی ارزشش را دارد؛ زیرا در این ماه ها مراسم های زیادی نیز در کشور تایلند برگزار می شود؛ که می تواند مورد توجه تور تایلند خرداد قرار بگیرد.

سواحل شرقی کشور تایلند در این ماه کاملاً آفتابی و فوق العاده است. هرچه از اردیبهشت فاصله بگیریم و وارد ماه خرداد شویم از میزان مسافرین کشور تایلند کاسته می شود. این موضوع باعث خواهد شد قیمت هتل ها و اجناس مقداری کاهش یابد. در خرداد ماه کشور تایلند شاهد آب و هوایی آفتابی و مناسب است. تورهای مسافرتی تایلند خردادماه در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد؛ و مسافرین زیادی این ماه سال را برای سفر به تایلند انتخاب می کنند؛ البته به این دلیل که آغاز شروع مسافرت های تابستانی در کشور خودمان نیز هست. تورهای مسافرتی تایلند بسیار انتخاب مناسبی برای ایرانیان است. نکته ‌ای که وجود دارد این است که هرچه از خرداد فاصله بگیریم و به سمت ماه تیر برویم هوای تایلند خنک تر شده و به میزان بارندگی ها نیز افزوده می شود. بهتر است که مسافرین در انتخاب این زمان برای سفر به تایلند دقت کنند؛ و در صورت امکان نهایتاً اوایل تیر را برای سفر به تایلند انتخاب کنند.

جهت اطلاع از آفرهای تور تایلند با ما در تماس باشید.                     88851080-021

خواندن 771 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید