تور جشن آب تایلند

تور جشن آب تایلند

جشن آب تایلند برای بسیاری از مردمان این کشور و دیگر گردشگران خارجی از جذابیت خاصی برخوردار است. تور جشن آب تایلند فرصت مناسبی برای شرکت در این مراسم خواهد بود.

جشن آب تایلند

هر کشوری از جشن و مراسم‌های مختلفی برخوردار است که با توجه به فرهنگ و سنت آن کشور می‌توانند برای بسیاری از توریستها و گردشگران جذاب و دیدنی باشند. کشور تایلند نیز ازجمله مناطق آسیایی است که همه‌ساله جشن‌های مختلفی را با توجه به مناسبت‌های مختلف برگزار می‌کند. جشن آب تایلند یکی دیگر از این مراسم‌های جالب در این کشور به شمار می‌رود. این جشن همه‌ساله در کشور تایلند در ماه آوریل برگزار می‌شود که می‌تواند موقعیت مناسبی برای برنامه‌ریزی سفر شما به این کشور آسیایی به شمار رود.

شما عزیزان می‌توانید برنامه‌های سفر خود را طوری تنظیم نمایید که زمان جشن آب تایلند بتوانید در این کشور حضور داشته باشید. تفریح و شادی در این جشن از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند لحظات شیرین و خاطره‌انگیزی را برای شما به ارمغان بیاورد؛ بنابراین جشن آب تایلند را در زمان برنامه‌ریزی سفر خود فراموش نکنید. در ادامه اطلاعات جامع‌تری در رابطه با این نوع جشن در اختیارتان قرار خواهیم داد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم تا انتهای این مطلب هم چنان همراه ما باشید.

جشن آب تایلند از قدیمی‌ترین مراسم‌های این کشور

در میان جشن‌های قدیمی و جالب کشور تایلند می‌توان به جشن آب اشاره نمود. این جشن بهانه مناسبی است که ساکنین شهرهای بزرگ مانند بانکوک، پاتایا، ساموئی و چند شهر دیگر به سمت روستاهای مادری خود برای تفریح و سرگرمی سفر کنند. در واقع در روزهای 13 تا 15 آوریل شهرهای بزرگ تایلند خالی از جمعیت شده و می‌تواند زمینه مناسبی برای تفریح توریست و گردشگران مختلف دنیا در چنین روزهای شاد و زیبایی به شمار آید. در این روزها بیشتر مراکز وادارات کشور تایلند تعطیل رسمی بوده و برای سرویس‌دهی به مسافران اغلب فروشگاه‌ها به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

در واقع فرهنگ مردمان این کشور این‌گونه ایجاب می‌کند که در چنین روزی به شهر و روستاهای کوچک سفر نموده و در این فاصله زمانی به تفریحات جالب و دیدنی اقدام کنند. شاید بتوان عنوان نمود که این جشن زیبا می‌تواند بهانه مناسبی برای توریست و گردشگران برای سفر به کشور زیبای تایلند باشد. شما عزیزان می‌توانید با خانواده خود به این کشور سفر نموده و در روزهایی که تور جشن آب تایلند برگزار می‌شود به تفریح و شادی بپردازید.

خانه‌تکانی با جشن آب تایلند

تور جشن آب تایلند شاید به‌عنوان تفریح و سرگرمی در میان مردمان این کشور و دیگر مناطق دنیا شناخته‌ شده باشد، اما جالب است بدانید که در سال‌های اولیه برگزاری این جشن، هدف بیشتر خانه‌تکانی بود تا مراسم بازی و سرگرمی. به‌مرورزمان این جشن به‌نوعی تفریح و شادی در میان مردمان این کشور تبدیل شد و همچنان از جایگاه ویژه‌ای در میان مراسم مختلف مردم تایلند برخوردار است.

سونگکران درواقع تلفظ تایلندی این جشن شناخته می‌شود که به زبان فارسی به جشن آب تبدیل‌شده است. مراسمی به نام رود نام دام هووا در روز نخست این جشن انجام می‌شود که درواقع بیانگر روز ملی سالمندان در میان مردمان این سرزمین می‌باشد. آب زدن بر روی دستان بزرگ‌ترها توسط افراد کوچک‌تر فامیل از جمله مراسمهایی است که در روز ملی سالمندان یعنی نخستین روز جشن آب به انجام می‌رسد. این کار درواقع برای نشان دادن ادب و احترام می‌باشد که بسیار موردتوجه افراد در این روزها قرار می‌گیرد.

جشن تایلند و روز ملی خانواده‌ها

همان‌طور که در بحث قبلی نیز اشاره نمودیم جشن آب تایلند تنها در یک روز خاص در این کشور انجام نمی‌شود. چند روزی که این جشن در شهر و روستاهای تایلند در حال انجام است، مراسم مختلف و جالبی صورت می‌گیرد. از مراسم احترام به بزرگ‌ترها گرفته تا روز ملی خانواده‌ها که همگی بیانگر آداب‌ورسوم مردمان این سرزمین قدیمی می‌باشند. با رسیدن روز دوم این جشن افراد به دیدوبازدید در میان خانواده‌های خود اقدام می‌کنند.

 افراد در این روز به‌خصوص به خانواده‌های خود سر می‌زنند و با این عمل نشان می‌دهند که ارزش خانواده، دوستان و آشنایان هیچ‌وقت از بین نخواهد رفت. این رسم در بیشتر کشورهای دنیا و مخصوصاً کشورهای آسیایی انجام می‌گیرد. از دیگر مراسم هایی که در این روز انجام می‌گیرد رفتن به معابد و مکان‌های مذهبی این کشور می‌باشد. در واقع می‌توان این‌گونه بیان کرد که رسم و رسوم مردمان این سرزمین در این روزها به اوج خود می‌رسد و برای اهالی این کشور و دیگر مردمان سرزمین‌های دیگر بسیار جالب و دیدنی است.

شستشوی تمثال‌ها در جشن آب تایلند

در مبحث قبلی اشاره نمودیم که روز دوم جشن آب تایلند برای دیدوبازدید بین خانواده‌های تایلندی در نظر گرفته‌شده است؛ اما در کنار این وظیفه رسوم دیگری نیز انجام می‌شود که می‌توان به شستشوی معابد و همچنین تمثال‌های مختلف در آن اشاره نمود. درواقع افراد در روز دوم جشن آب به همراه خانواده‌های خود به این‌گونه مراکز مذهبی رفته و به شستشوی معبد اقدام می‌کنند.

 بعد از انجام این وظیفه مابقی روز را با خانواده خود می‌گذرانند. در میان رسم و رسوم‌های جالبی که در مناسبت‌های مختلف انجامم ی‌شود، معمولاً شستشو و هدیه دادن به معابد و بودا نیز در امور کارهای مربوطه قرار می‌گیرد. جشن آب تایلند نیز یکی از این مراسم‌های سنتی است که با هدیه دادن و شستشوی معابد و بوداها به انجام می‌رسد. در این روز به‌خصوص افراد مذهبی‌تر مدت‌زمان بیشتری را به عبادت می‌پردازند و زمان بیشتری را در این‌گونه مکان‌های مذهبی سپری می‌کنند.

هدف از برگزاری جشن آب تایلند

با توجه به مطالبی که در بخش‌های قبلی در رابطه با جشن آب تایلند بیان نمودیم باید متوجه این امر شده باشید که این مراسم تنها برای آب‌بازی و تفریح برگزار نمی‌شود. بیشتر مراسم و رسوم‌های مختلف مردمان تایلند در این روزها به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود. شما در سفر به تایلند در این روزها به‌خوبی می‌توانید با رسم و رسوم مردمان این سرزمین آشنا شوید.

 اما امروزه بیشتر روزهای این جشن به پاشیدن آب یا بهتر بگوییم آب‌بازی در میان افراد سپری می‌شود. بسیاری از مردمان این سرزمین هرسال منتظر این روزها هستند تا بتوانند به تفریحات مهیج آبی خود بپردازند. البته در کنار این سرگرمی‌ها آداب‌ و رسوم این سرزمین نیز کاملاً حفظ می‌شود. جالب است بدانید که توریست و گردشگران نیز به همراه دیگر مردمان این سرزمین به تفریح و آب‌بازی می‌پردازند. تنها هدف از پاشیدن آب بر روی‌هم در این روزها پاک کردن گناهان می‌باشد.

جشن آب تایلند و انجام مراسم مذهبی

در میان رسم و رسوم‌های خاص و جالبی که در جشن آب تایلند به چشم می‌خورد، می‌توان به تردد بودائی‌ها در معابد مختلف اشاره نمود. درواقع بودائی‌ها می‌بایست در این روزها به چندین معبد مراجعه کرده و به انجام مراسم مختلف اقدام کنند. ازجمله این مراسم که برای بسیاری از این افراد مهم و ضروری است، ریختن آب بر روی دستان راهب‌ها در 9 معبد می‌باشد. این رسم جالبی است که به‌عنوان مراسم مذهبی این کشور در این روزها شناخته می‌شود.

 اگر در زمان برگزاری جشن آب تایلند به آنجا سفر کردید مطمئناً در اطراف معابد با بودائی‌ها مواجه خواهید شد. در کنار این رسم جالب شما افرادی را می‌بینید که در معابد به شستشوی تمثال‌ها یا مجسمه‌های بودایی اقدام می‌کنند. این رسم نیز در این روزها جایگاه ویژه و خاصی برای افراد دارد. البته از دیگر مراسم مذهبی در جشن آب در این کشور می‌توان به هدیه دادن به معابد اشاره نمود. در واقع شستشوی معابد و هدیه دادن به این مکان‌ها از رسوم‌های رایج در بیشتر مناسبت‌های مختلف این کشور به شمار می‌رود.

ثبت جشن آب تایلند در تقویم این کشور

از مهم‌ترین مواردی که می‌توان در رابطه با انواع جشن و مراسم‌های هر کشور به آن اشاره نمود، ثبت آن‌ها در تقویم هر کشور می‌باشد. درواقع با ثبت شدن این مراسم هرساله افراد در روز موردنظر به برگزاری جشن اقدام می‌کنند. در تقویم کشور تایلند نیز شما با جشن‌های مختلفی روبه‌رو خواهید شد که با توجه به این روزها افراد در روز مشخصی به شادی و تفریح خواهند پرداخت.

 13 الی 15 آوریل از سال 1940 در تقویم شمسی این کشور به‌عنوان روز جشن آب تایلند شناخته‌شده است که افراد همه‌ساله در چنین روزهایی به برگزاری این جشن در نقاط مختلف این کشور اقدام می‌کنند. این روز با توجه به شهر بانکوک تعیین‌شده است و با توجه به تفاوت در ساعت‌های شبانه‌روزی در دیگر شهرهای تایلند این امکان وجود دارد که مغایرتی در این روزها ایجاد شود.

برگزاری جشن آب تایلند در خیابان سیلوم بانکوک

ازجمله مواردی که در زمان سفر به کشور تایلند در روزهای برگزاری تور جشن آب تایلند با آن مواجه خواهید شد، جشن آب در شهرهای مختلف آن است. درواقع هرکدام از شهرهای تایلند از خیابان شناخته‌شده برای برگزاری این جشن بهره میبرند که شکوه این جشن در آن مکان‌ها از مناطق دیگر بیشتر دیده می‌شود؛ اما بانکوک ازجمله شهرهای شناخته‌شده تایلند محسوب می‌شود که در خیابان‌های آن شما با جشن‌های مختلف روبه‌رو می‌شوید.

آب‌پاشی و شوخی‌های این‌چنینی در این روزها در خیابان سیلوم تایلند به‌خوبی مشاهده می‌شود. افراد مختلفی خود را به این خیابان شناخته‌شده در بانکوک می‌رسانند تا بتوانند روزهای گرم ماه آوریل را با آب‌پاشی‌های دوستانه میان افراد با لذت خاصی سپری نمایند؛ بنابراین سفر به مالزی و شرکت در این جشن به‌خصوص در خیابان سیلوم بانکوک می‌تواند برای هر گردشگر و توریستی جالب و هیجان‌انگیز باشد.

خیابان خائوسان و برگزاری جشن آب تایلند

از دیگر خیابان‌های شهر بانکوک که برای برگزاری جشن آب این کشور گزینه مناسب و ایده آلی به شمار می‌رود می‌توان به خیابان خائوسان اشاره نمود. این خیابان نیز از طول مناسبی برای آب‌پاشی و آب‌بازی در بین افراد برخوردار است. 410 متر طول مناسبی برای این خیابان به شمار می‌رود که افراد مراجعه‌کننده به این خیابان می‌توانند به تفریحات مناسب و جذاب از طریق آب‌پاشی در جشن آب تایلند بپردازند.

 از نکته‌های مهم در رابطه با حضور در این‌گونه از خیابان‌های شهر بانکوک این است که افراد از کیسه‌های مناسب و ضد آب برای قرار دادن وسایل ضروری خود استفاده نمایند تا این دست از وسایل دچار خرابی و نقص نگردند. در خیابان خائوسان شما می‌توانید وسایل آب‌بازی و شوخی‌های جالب آبی را به‌خوبی مشاهده نمایید. البته در ابتدا و انتهای این مسیر شما با مأموران پلیس مواجه می‌شوید که برای برقراری امنیت در این مسیرها قرارگرفته‌اند. نگران این موضوع نبوده و به تفریح و خالی کردن هیجان خود بپردازید.

سانام لوانگ از خیابان‌های بانکوک برای برگزاری جشن آب تایلند

جشن آب تایلند با شکوه خاصی در بیشتر خیابان‌های بانکوک برگزار می‌شود و سانام لوانگ در بانکوک نیز از دیگر خیابان‌های این شهر شناخته می‌شود که از مراسم های مذهبی در این روزها برخوردار است. در واقع در این شهر کمتر با آب‌بازی و آب‌پاشی مواجه خواهید شد و اغلب مراسم مذهبی بودایی در این شهر برگزار می‌شود. شستن مجسمه بودایی در این مکان باعث جذب بیشتر مخاطبان و گردشگران به این شهر می‌شود. البته مردمان این سرزمین مسافت‌های طولانی را سپری می‌کنند تا خود را به بانکوک و خیابان سانام لوانگ برسانند و د این مراسم مذهبی شرکت کنند. Grand Palace کاخ بزرگ و معروفی است در بانکوک، که در همین خیابان واقع شده است و این مراسم مذهبی روبه‌روی آن انجام می‌شود.

برگزاری جشن آب تایلند در خیابان‌های دیگر تایلند

هر خیابانی که در شهر بانکوک از امکانات مناسبی برای آب‌بازی برخوردار باشد می‌تواند گزینه مناسبی برای برگزاری جشن آب تایلند به شمار آید. از دیگر خیابان‌های شناخته‌شده در شهر بانکوک می‌توان به Phra Pradaeng اشاره نمود. در این خیابان جشن آب تایلند بانظم خاصی انجام می‌گیرد و افراد به‌آرامی می‌توانند به انجام مراسم‌های این روزها بپردازند.

اصیل و فرهنگی بودن مراسم جشن آب تایلند در این خیابان از شوخی و سرگرمی به دور است. به سبک و شیوه‌های اصیل، در این خیابان مراسم آب‌بازی و همچنین جشن گل برگزار می‌شود. در کنار این دست از مراسم ها شما در این‌گونه از خیابان‌ها با بی‌فرهنگی توریست و گردشگران مختلفی روبه‌رو می‌شوید که تنها هدف آن‌ها از سفر به تایلند در این روزهای خاص آب‌پاشی است. رفتارهای بی‌فرهنگ و دور از ادب آن‌ها باعث می‌شود که فرهنگ و ملیتی که آن کشور صاحبان آن‌ هستند زیر سؤال برود.

ویستوت کاساک و برگزاری جشن آب تایلند

از مهم‌ترین مراسمی که در روز جشن آب تایلند با آن مواجه می‌شوید انتخاب ملکه جشن آب است که در منطقه‌ای به نام ویستوت کاساک به انجام می‌رسد. این نام برگرفته از ملکه زیبای تایلندی است که با توجه به این نام این مراسم در این منطقه باشکوه خاصی انجام می‌گیرد. اگر جزء افراد خوش‌خوراک محسوب می‌شوید، توصیه می‌کنیم در سفر به تایلند در زمان جشن آب این کشور به این منطقه مراجعه کنید چرا که در این مکان فستیوال غذاهای مختلف نیز برگزار میشود و برای بسیاری از افراد بسیار جذاب و شیرین است.

مواردی مهم در زمان برگزاری جشن آب تایلند

اگر در چنین روزهایی به تایلند سفر می‌کنید توصیه می‌کنیم موارد زیر را رعایت کنید تا فرهنگ و قومیت ملت شما حفظ شود. ازجمله این موارد می‌توان به دادن هدیه به راهب و افراد بودایی اشاره نمود. لازم نیست که حتماً از هدایای مادی برای این امر استفاده کنید. دادن یک دسته‌گل و حتی یک شاخه گل می‌تواند گزینه مناسبی برای این امر به شمار آید. ازجمله موارد دیگر استفاده از کیسه‌های مختلف ضد رطوبت برای قرار دادن گوشی‌های خود و دیگر موارد حساس به آب در آن است. می‌توانید این کیسه‌ها را از خود آویزان کرده و مراقب آن‌ها در برابر آب‌پاشی‌های اطراف خود باشید. توصیه می‌شود در این روزها پیاده بوده و کمتر از وسایل نقلیه شخصی خود استفاده نمایید. استفاده از وسایل نقلیه عمومی گزینه مناسبی برای جلوگیری از بالا رفتن ترافیک خواهد بود.

نبایدهای مختلف در جشن آب تایلند

تا می‌توانید از پاشیدن آب و پودر بر روی راهب، افراد خردسال و سالمند خودداری نمایید. این امر باعث آزار آن‌ها می‌شود. از دیگر موارد می‌توان به عدم رانندگی در زمان مصرف مشروبات الکلی در این روز خاص اشاره نمود. در صورت مواجه‌شدن با مأموران با شدت با شما برخورد خواهد شد. از پاشیدن مواد و آب‌های کثیف در این روزها به سمت افراد دیگر اکیداً خودداری نمایید. برای جلوگیری از بروز تصادفات از پاشیدن آب بر روی سوارکاران موتورسیکلت سواران خودداری کنید.

تور جشن آب تایلند

برای سفر به کشور تایلند می‌توانید از تور مسافرتی و گردشگری این کشور برخوردار شوید. مزایای سفر با تور جشن آب تایلند می‌تواند رضایت شما را در این سفر فراهم کند؛ بنابراین توصیه می‌کنیم این امکان را از دست نداده و برای شرکت در این جشن اصیل تایلندی به رزرو تور این جشن اقدام کنید.
جهت اطلاع از آفرهای تور تایلند با ما در تماس باشید.             02188851080

خواندن 674 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید