خانه قدیمی و معبد کونارام در سامویی + عکس + فیلم

معبد خونارام سامویی
Luong Pordaeng یکی از راهبان بودایی بود، او در سن 20 سالگی به عنوان یک راهب معقول و عالم شناخته شد ، او سال ها به مطالعه ی کتاب های بودا و روش های مدیتیشن پرداخت و در سن 50 سالگی تصمیم گرفت به معبد بازگردد و بقیه عمر خود را به بودیسم اختصاص دهد او به سامویی و معبد خونارام بازگشت. او فوق العاده در مهارت های مدیتیشن، یک معلم عالی بود و پیروان زیادی داشت ، گفته می شود که او در سن 79 سالگی به مرگ خود پیش بینی کرده از دنیا رفت، در واقع او در سال 1973 که درگذشت و بنا به وصیت او بدنش در داخل معبد گذاشته شده است، او می خواست بدنش را در یک قفسه ی شیشه ای در معبد نگه داری شود تا به عنوان الهام بخش نسل های آینده برای پیروی از آموزه های بودا باشد.
از زمانی که بدن وی مومیایی شد در داخل یک جعبه ی شیشه ای قرار گرفته است.  جالب است بدانید که بیش از 30 سال از مومیایی شدن این راهب گذشته اما نشانه های کمی از فساد در بدن او دیده میشود و تنها تغییر قابل ملاحظه در بدن او، فروپاشی چشم ها است و کاملا خشک شده اند که اکنون عینک آفتابی گذاشته شده است که نمادی از احترام باشد. راهبان مومیایی زیادی در سامویی و در سراسر تایلند وجود دارد، اما Luong Pordaeng  یکی از محبوب ترین راهبانی است که بیشترین احترام را دارد.
 اعتقاد مردم تایلند بر این است که زندگی ساده، رژیم غذایی سالم و مراقبت های طولانی از جسم، علاوه بر سلامت جسمی در زمان زنده بودن بلکه به حفظ شگفت انگیز بدن، پس از مرگ کمک میکند . شاید برای برخی از بازدید کنندگان، دیدن یک مرد مرده ی مومیایی شده خیلی خوشایند نباشد.  مردم تایلند بر این باورند که مرگ یک فرصت جدید برای تولد دوباره به یک مکان بهتر است و آنها را یک قدم به بودا نزدیک تر میکنند.  
گرچه معبد خونارام یکی از زیباترین و معروف ترین معابد تایلند نیست اما به دلیل مومیایی راهبه ی بزرگ توجه بسیاری از گردشگران تور تایلند را به خود جذب کرده است و حداقل ارزش یکبار دیدن را دارد . این مکان یک معبد فعال است، معبد خونارام مانند دیگر معابد معمولی بودایی است که در آن مردم محلی روزانه به آنجا می آیند و به دعا و نیایش مشغول میشوند و گردنبند و دیگر مصنوعات بودایی را به معبد هدیه میدهند. درب معبد هر روز و حتی در طول شبانه روز به روی بازدیدکنندگان باز می شود و بهترین زمان برای رفتن به آنجا صبح زود یا بعدازظهر بعد از ظهر است و همچنین در محوطه ی معبد پارکینگ وجود دارد. ورودی معبد آزاد است و هیچ هزینه ای دریافت نمی شود، هرچند که از کمک های مالی برای نگهداری معبد و مومیایی استقبال می شود.  این معبد عجیب و غریب در 13 کیلومتری جنوب شرقی نطن پیر و حدود شش کیلومتری غرب ساحل لامی واقع شده است. از آنجا که این معبد یک مکان مقدس عبادتی است، حتما باید از شلوار یا دامن های که روی زانو را پوشانده اند استفاده کنید و شانه های خود را را با پیراهن یا روسری پوشانده باشید  در غیر این صورت از نظر تایلندی ها بی احترامی به معبد تلقی می شود.
جهت اطلاع از آفرهای تور تایلند با ما در تماس باشید.      02188851080

خواندن 515 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید