مه هونگ سون در شمال تایلند

مه  هونگ سون(Mae Hong Son)

شهر کوچک (مه هونگ سون)واقع در نواحی مرتفع و کوهستانی شمال تایلند و در مجاورت مرز برمه به لحاظ برخورداری از جنگل های انبوه  و دره های زیبا و مه آلود از زیباترین جاذبه های گردشگری کشور و منطقه شمال آن به شمار میرود.این شهر در مجاورت (مثلث طایی)که کوه های چهارم کشور برمه,ویتنام,لائوس و تایلند در آن قرار دارد و قاچاق مواد مخدر از مسیرهای کوهستانی آن انجام می شود,برای قاچاقچیان و تولیدکنندگان افیون نیز جذب می نماید.مناظر کوهستانی اطراف مه هونگ سون,از زیباترین مناظر طبیعی کشور به شمار میرود;این شهر همچنین مکان مناسب برای علاقه مندان به طبیعت ,ورزش قایقرانی و دوستداران آشنایی با قبایل صحرانشین است.بازارهایی که همه روزه در این شهر و نواحی اطراف برپا میشود و به فروش میوه,سبزیجات و تنباکو اختصاص دارد,از دیگر جاذبه های آن است.

جاذبه های گردشگری مه هونگ شون معبد پرا تات دوی کونگ مو(Phra That Doi Kong Mu Temple)

معبد (پرا تات دوی کونگ مو)واقع بر فراز تپه (کونگ مو)(Kong Mu)وقدیمی ترین بنای شهر به شمار میرود و زمان نیز (پلای دوی)(Plai Doi)نامیده می شد.این بنا متشکل از دو عبادتگاه گنبد درا به سبک معماری برمه است که یکی از آنها در سال 1860 ساخته شده و اشیا متعلق به (پرا موگالانا)(Pharaya Sighanat Raja)واولین حکمران مه هونگ سون بنا گشت.

معابد جونگ کام و جونگ کلانگJong Kham & Jong KlangTempels

معبد ,«جونگ کام» و معمد «جونگ کلانگی» واقع یک سوی دریاچه «جوم کام» (Jom Kham) از مهمترین جاذبه های شهر می باشند. این معابد دوقلو که در اوایل قرن نوزدهم با بهره گیری از سبک معماری معابد برمه ساخته شده اند، تفاوت قابل توجهی با معابد دیگر تایلند دارند. معبل جونگ کلانگ، دارای عبادتگاه گنبددار طلایی و سفیدرنگ زیبا با تالار نیایشی در پشت آن می باشد. در این تالار، نقاشی هایی بر روی شیشه دیده می شود که روایات «جاتاکاه را به تصویر میکشند. این تصاویر و شاهکارهای هنری که توسط هنرمندان برمه ای خلق شده اند، در اواسط قرن نوزدهم به معبد جونگ کلانگ منتقل شدند. مجسمه های چوبی به شکل انسان و حیوان که شخصیت های اصلی روایات  جاتاکا را تشکیل می دهند، در این معبد به چشم می خورد. از جاذبه های دیگر این شهر میتوان به جشنواره «بوآت لوک کائو» ، معبد ساخته شده به سبک معماری برمه، روستای «مه آ» (Mae At) و روستاهای «شان» اشاره کرد.

 

دریاچه پانگ اونگ (Pang-Ung Lake)

دریاچهٔ «پانگ اونگ» از جاذبه های طبیعی زیبای شهر، در ناحیه ای مرتفع قرار دارد و یکی از زیباترین و چشمگیرترین مناظر طبیعی آن می باشد. چشم انداز زیبای این دریاچه به هنگام غروب خورشید هر بینندهای را در حیرت فرو میبرد. در حاشیه این دریاچه، مزارع زیبای گل و میوه جات قرار دارد.

 

 

 

خواندن 1093 بار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید